Blog

Avaleht   /   Incoterms   /   Incoterms® 2020 võtab kuju
EMI EWT Incoterms

Incoterms® 2020 võtab kuju

Incoterms on Rahvusvahelise kaubanduskoja ICC tuntuim väljatöötlus, mida uuendatakse iga 10 aasta järel. See toimub ICC Kommertsõiguse ja -praktika komisjoni egiidi all. Töid Incoterms 2020 versiooniga alustati juba 2016 a. 2017 a. lõpuks oli 9-liikmelisel redaktsioonikomisjonil valmis juba uute reeglite teine variant.

Täna toimus Londonis Gowling WLG ruumides Incotermsi asjatundjate kohtumine, arutamaks Incoterms® 2020 projekti. Kohal olid kõik 9 redaktsioonikomisjoni liiget, lisaks 13 kutsutud eksperti. Kokku oli esindatud 16 riiki, neist kaugemad: Austraalia, Hiina, Kolumbia ja USA. Meie mees koosolekul oli Tiit Tammemägi, EMI EWT juhataja ja ICC Eesti volikogu esimees. Ta juhtis tähelepanu, et Incotermsi omandamise ja tundmise aspektist on ülioluline tõsta taas esile Incotermi sisesüsteemis tarneklauslite jaotus nelja rühma: E, F, C ja D. See süsteem kehtib alates Incoterms 1990 versioonist tänaseni. Kahjuks Incoterms® 2010 vaikib nimetatud rühmadest ja loogiline sisestruktuur jääb uutel kasutajatel avastamata. Tammemäe arvates on just see põhjuseks, miks Incoterms® 2010 tundmine asjaosaliste seas on senisest tagasihoidlikum.

Uue versiooni tööjärg on jõudnud sissejuhatava-selgitava osa koostamiseni. See tuleb oluliselt põhjalikum ja on peatselt valmimas. 2010 versiooni sissejuhatus oli väga minimalistlik. Uus kasutaja sealt vajalikku selgust ei leidnud.

Incoterms® 2020 koostamine on ajakavas ja ei ole näha asjaolusid, mis takistaksid selle rakendumist 1. jaanuarist 2020.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga